O nas

Krótko i na temat...
Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie istnieje od 1 grudznia 2001. Wtedy to miało miejsce zebranie założycielskie. Powołany Zarząd miał na celu sprawne zarządzanie i organizowanie działalności. W 2006 roku swoją działalność rozpoczęło Centrum Opieki Paliatywnej "BETANIA" powołane przezStowarzyszenie Hospicjum Opolskie Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pracy Zarządu oraz wielu Opolan otwartych na tę ideę w marcu 2012 r. otwarto Centrum Opieki Paliatywnej "Betania".

Naszym celem jest zapewnienie pełnej opieki nad osobami przewlekle chorymi i umierającymi, poprawienie jakości życia ich oraz ich rodzin.
Troszczymy się o zwalczanie bólu fizycznego, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wspomagamy bliskich tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia.

Pacjenta można zgłosić do Poradni Medycyny Paliatywnej. Opiekę domową świadczoną przez Zespół Domowej Opieki Paliatywnej stanowią doświadczeni lekarze i pielęgniarki - specjaliści w opiece hospicyjnej i medycynie paliatywnej.
Opieką psychologiczną obejmowane są również osoby i rodziny, które straciły swoich bliskich.

Centrum Opieki Paliatywnej posiada kontrakt z NFZ. Świadczona pomoc jest bezpłatna.
więcej o nas w zakładce 'historia'

Personel

Opiekę hospicyjną prowadzi zespół pracowników i wolontariuszy współpracujących ze sobą. Łączy ich bezinteresowna chęć niesienia pomocy choremu i jego rodzinie.

Chcesz ich poznać?

Obiekt

Powierzchnia -1.030 m2˛ posadowiony na dział‚ce (w otoczeniu ogród) o powierzchni ok. 20 arów. Wokół‚ obiektu panuje cisza, obok usytuowany jest kościół‚,
w oddali€“ dzielnica domków jednorodzinnych. To są warunki, które gwarantują spokojne funkcjonowanie hospicjum.

Zapraszamy do galerii zdjęć !

Wnętrza

W Hospicjum Stacjonarnym znajduje się 16 łóżek
w większości w jednoosobowych pokojach. W każdym pokoju znajduje się łazienka. Na piętrach kuchnie dostępne dla pacjentów i ich rodzin. Na wyposażeniu znajdują się również pokoje gościnne, kaplica oraz świetlica i sale szkoleniowe. W budynku swoją siedzibę ma też Hospicjum Domowe oraz Poradnia Opieki Paliatywnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć !