powrót do aktualności

 

Mieszkańcy dzielnicy Nowa Wieś Królewska bawili się w ubiegłą niedzielę, 23.08.2015 r., na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Dzielnicy.

Najmłodsi mieli okazję rywalizować w grach i zabawach zespołowych czy wziąć udział w warsztatach garncarskich. Panie animatorki ozdabiały ponadto twarze dzieci pięknymi malowidłami, wręczały kolorowe baloniki i dbały o to, by każde dziecko wyszło z festynu z uśmiechniętą miną.

Nie zabrakło także atrakcji, które skupiły uwagę nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim pokazy walk rycerskich. Uczestnicy festynu wysłuchali też koncertu pod tytułem "Piosenka jest dobra na wszystko" opartego o repertuar Kabaretu Starszych Panów. Wieczorem natomiast wzięli udział w zabawie tanecznej.

Mieszkańcy Dzielnicy Nowa Wieś Królewska spędzili niedzielne popołudnie i wieczór, dobrze się bawiąc. Dobra zabawa została jednak połąoczona ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel. Decyzją Rady Dzielnicy wolontariusze z Centrum Opieki Palaitywnej "Betania" zbierali podczas festynu datki na rzecz hospicjum. Całość pieniędzy uzbieranych z wolnych datków, a także ze sprzedaży ciasta, napojów i produktów z grilla została przeznaczona na dofinansowanie mieszczącej się w pobliżu "Betanii". Hojność uczesników festynu sprawiła, że udało się uzbierać aż 1950,33 zł.

Organizatorom festynu, wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

link do galerii