powrót do aktualności

 

W mroźne, niedzielne popołudnie styczniowe 17.01.2016 r, wnętrza świątecznie przystrojonego kościoła Ojców Franciszkanów w Opolu wypełniły donośne dźwięki Bożonarodzeniowych pieśni. I tym razem razem słuchacze nie zawiedli, bo na tradycyjnym już, XXV Ekumenicznym Wieczorze Kolęd kościelne ławy wypełniły się po brzegi.

Serdeczne słowa powitania wygłosił Ojciec Gwardian Hubert Zabłocki a dalszy koncert poprowadził ks. Wojciech Pracki. Na bogaty program muzyczny składały się pieśni w wykonaniu dwóch chórów z Opola: św. Franciszka, którym dyrygował o. Robert Makulski, oraz wyjątkowo głośno oklaskiwanego Laudate Dominum Parafii Czesława pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawackiej. Pieśni w języku angielskim i polskim zaprezentował Ewangelicki Chór Młodzieżowy z parafii Ewangelickiej w Pruchnej, który poprowadziła Ewa Kurczyk. Na Koncert zaproszony został również chór Cantabile z Dobrzenia Wielkiego pod batutą Huberta Prochoty. Wystąpienia artystów przeplatał wspólny śpiew znanych kolęd, przy akompaniamencie organowym Marka Mielnika.
Ksiądz Wojtek przedstawiając kolejne chóry przypomniał słowa św. Augustyna „ kto śpiewa, dwa razy się modli”, wyrażając radość ze wspólnego ekumenicznego spotkania sąsiednich parafii stwierdził, że w ten wieczór modlimy się „poczwórnie". Po serdecznych podziękowaniach i wspólnie zmówionej modlitwie Pańskiej, ksiądz Wojtek udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Ofiary składane przed i po koncercie przeznaczone zostały na wsparcie działalności hospicjum „Betania" w Opolu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Koncert objęty był honorowym patronatem księży biskupów Andrzeja Czaji i Mariana Niemca.